Żadne składniki wlewów nie implikują skutku ubocznego w postaci uzależnienia. Pozytywne efekty, które przynoszą wlewy witaminowe będą Cię skłaniać do ponownego skorzystania, jednak – jak ze wszystkim w życiu – trzeba zachować zdrowy rozsądek i umiar, także w suplementacji dożylnej.
Infuzje dożylne niewskazane są u ludzi z niewydolnością serca, zaburzeniami krążenia, wysokim nadciśnieniem tętniczym. Wlewów nie powinni przyjmować ludzie z chorobami nerek, niewydolnością nerek (np. osoby dializowane, z tendencją do kamieni nerkowych), a także cierpiący na niedokrwistość z powodu niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (G-6-PD) oraz hemochromatozę. Ludzie cierpiący na nadmiar wody w organizmie (przewodnienie – obrzęki kończyn) przed podjęciem terapii infuzyjnej powinni najpierw zdiagnozować i wyeliminować źródło zaburzeń.
Standardowo stosujemy kaniule (wenflony) o średnicy wewn. 0,8 mm i zewn. 1 mm (kod kolorystyczny: różowy).
Podczas infuzji, lub bezpośrednio po, mogą wystąpić dość subiektywne wrażenia, np. zawroty głowy, lekki ból głowy, odczucie ciężkich kończyn czy ucisku w klatce piersiowej spowodowane chwilowym wzrostem ciśnienia krwi. Infuzja następuje poprzez wbicie igły wenflonu w żyłę, a więc należy wymienić ewentualne reakcje jak: zaczerwienienie czy obrzęk w miejscu wkłucia. Teoretycznie ryzyko zakażenia praktycznie minimalizowane jest do zera dzięki ścisłemu zachowaniu procedur sterylności kategorycznie przestrzeganych przez wykwalifikowany personel medyczny.
Odpowiednio dobrane składniki, adekwatnie do niedoborów wykazywanych z badań krwi, nie tylko są bezpieczne, ale mogą też zagwarantować prawidłowy rozwój płodu.
Generalnie kroplówki nie są wskazane we wczesnym czasie (kilku dni) po porodzie, by uniknąć nadmiernego obrzmienia piersi. Później, w połogu (do ok. 6 tyg. po porodzie), gdy organizm stabilizuje się hormonalnie, należy zachować dużą ostrożność. W dalszym okresie karmienia piersią kroplówki witaminowe traktujemy jak prozdrowotną suplementację, której pośredni wpływ na dziecko może być jedynie pozytywny.
Żaden z preparatów stosowanych przez nas do infuzji dożylnych nie wchodzi w negatywne interakcje z antybiotykami. Dożylna kuracja witaminowa będzie dla Ciebie wręcz kluczową pomocą w powrocie do zdrowia. Uwaga: Poinformuj nas o lekach, które przyjmujesz, ponieważ ich składniki mogą mieć istotny wpływ na dobór kroplówki.
Każdy wlew jest sporządzany na bieżąco, „na oczach” Pacjenta. Każdy komponent zostanie Ci przedstawiony. Upewnisz się również w zachowaniu procedur higieny i sterylności.
Formuły zostały przygotowane z myślą o najczęstszych deficytach. Konsultując Twoje potrzeby jesteśmy gotowi sporządzić koktajl, który Cię usatysfakcjonuje. Nie musisz próbować kroplówek wg gotowych formuł.
Częstotliwość infuzji dożylnych powinna być dopasowana do zapotrzebowania organizmu w rozumieniu kuracji. Zazwyczaj zalecamy serię 4 kroplówek w powtórzeniach co tydzień. Postępowanie może być odmienne zarówno w przypadkach okazjonalnych jak i stanach chorobowych.
W dużej mierze zależy od stanu organizmu i celu kroplówki, jednak zazwyczaj efekt zauważalny jest od razu po zakończeniu wlewu, ze szczytem poprawy samopoczucia następnego dnia, następnie łagodnym spadkiem w czasie kilku dni. Wlewy witaminowe działają prozdrowotnie, więc kuracja zawsze powinna skutkować lepszym samopoczuciem, nawet po wielu dniach po jej zakończeniu.
Pojedyncza sesja trwa 30–40 minut (z dodatkowym nawodnieniem może trwać do 1 godziny); na wizytę warto zarezerwować sobie godzinę.
NFZ refunduje większość z badań podstawowych. Tutaj zapoznasz się z listą badań diagnostycznych dostępnych w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Wykonanie kompleksowych i poszerzonych badań laboratoryjnych polecamy w Laboratoriach Medycznych „Diagnostyka”(odpłatnie).
Jako pakiet podstawowy zalecamy wykonanie badań laboratoryjnych z krwi: Morfologia, Glukoza (insulina na czczo), OB, CRP, Kortyzol, TSH, fT3,fT4, Prolaktyna, Próby wątrobowe, 25OHD3 (witamina D). Badania nie mogą być starsze niż 3 miesiące. W razie wyników wymagających rozwiania wątpliwości, kierujemy Pacjenta na badania pogłębione.